Vyhynulý stav vlasov: Ako pomôcť? Mesoterapia pre vlasy proti oleju na vlasy

Mnohí z nás sú oboznámení s problematikou vyhynutia vlasov alebo ich poškodenia. K dnešnému dňu sú len málo liečebné metódy, ktoré by mohli skutočne preukázať svoje terapeutické účinky. Ak sa pýtate, aká je najlepšia liečba na liečenie vlasových problémov, sú dve účinné, ale odlišné terapie, ktoré sa používajú pri akútnych stavoch vlasov, a to mesoterapia a olejovanie vlasov. Oba spôsoby majú svoje výhody a nevýhody. Pozrime sa teda bližšie na to, čo je najlepšie pre vaše vlasy.

Mesoterapia pre vlasy

Mesoterapia pre vlasy (tiež známa ako „vlasová bioregulácia“) je moderná metóda, ktorá sa používa na liečenie vlasových problémov. Tento postup pozostáva z injekcií, pri ktorých sa mikromolekuly aktívnych látok vstreknú do vlasového folikulu. Cieľom liečby je poskytnúť vlasom dodatočnú výživu, aby boli silné a zdravé. Náplňou injekcie je často hydrolizované kolagény, vitamíny, aminokyseliny, životne dôležité minerály a bylinné prípravky. Výhodou mesoterapie pre vlasy je, že prostredníctvom malých injekcií sa zásobuje folikul vlasov direktne a neviaže sa žiadne antibiotiká. Vďaka týmto mikroinjekciám dochádza k zlepšeniu stavu vlasov po prvom sedení. A preto je to jedna z najefektívnejších terapií v súčasnosti.

Vlasový olej

Vlasové oleje sa už po mnoho stáročí používajú na posilnenie vlasov, ktoré vykazujú známky vyhynutia. Oleje obsahujú vysoko kvalitné rastlinné oleje, ktoré poskytujú vlasom nevyhnutnú výživu. tiež pomáhajú zlepšiť lesk, sily a elasticitu vlasov. Oleje môžu byť použité ako samostatné produkty, alebo sú súčasťou vlasových rituálov. Známe vlasové oleje vrátane lopuchového, arganového, olivového, kokosového, mandľového a sezamového oleja sa účinne používajú na starostlivosť o vlasy. Všeobecne sa uvádza, že oleje na vlasy dokážu obnoviť silu, lesk a elasticitu vlasov a tiež pomáhajú chrániť vlasy pred poškodením.

Ako sa líšia?

Hoci sa mesoterapia pre vlasy a olejovanie vlasov používajú vo všeobecnosti na liečenie vlasových problémou, majú odlišné terapeutické účinky. Mesoterapia pre vlasy je účinná pre akútne stavy vlasov stvrdením a posilnením vlasov. Na druhej strane olejovanie vlasov je účinnejšie pre poškodené vlasy. Prírodné rastlinné oleje, ktoré sa používajú na olejovanie vlasov, dodávajú vlasy potrebnú výživu, ktorá chráni vlasy pred poškodením spôsobeným životným prostredím a ďalšími vonkajšími faktormi. Mesoterapia a olejovanie vlasov teda majú odlišné terapeutické účinky a pri výbere najvhodnejšej metódy by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Výhody a nevýhody

Mesoterapia pre vlasy

Medzi výhody mesoterapie pre vlasy patrí:

  • Mesoterapia pre vlasy je najúčinnejší prostriedok na liečbu akútnych vlasových problémov.
  • Mikroinjekcie micelárneho komplexu cielene dodávajú vlasom potrebné živiny.
  • Nie je potrebná vonkajšia liečba vlasov.
  • Mesoterapia pre vlasy obnovuje vlasy’s prirodzenej pružnosti a sily.
  • Liečba je veľmi účinná a trvá len niekoľko sekúnd.

Zápory mesoterapie pre vlasy zahŕňajú:

  • Liečba môže byť bolestivá.
  • Mohlo by to spôsobiť podráždenie pokožky.
  • Je príliš drahé.

Vlasové oleje

Výhody olejovania vlasov zahŕňajú:

  • Vlasové oleje sú považované za veľmi účinný terapeutický prostriedok na liečbu vlasových problémov.
  • Pomáhajú ochrániť vlasy pred vonkajšími faktormi ako voľné radikály, suchý vzduch, slnko a ďalšie..
  • Vlasové oleje dokážu obnoviť lesk a silu vlasov.
  • Môže sa priložiť na vlasy ako samostatný produkt, alebo sú súčasťou vlasových rituálov.

<

Rebríèek maskár