Typy maskarových kefiek

Kvalita riasenky je určená zložením a typom kefky, čiže jej veľkosťou a tvarom, ako aj materiálom, z ktorého je vyrobená. Aké typy kefiek existujú a ktoré sú najlepšie pre krátke mihalnice?

Tvar a veľkosť maskarovej kefky

Jedna maskara môže dodať v závislosti od toho, ako a s čím ju aplikujeme rôzne účinky. Preto je dobré si pred zakúpením produktu premyslieť svoje vlastné očakávania. Potom si môžete vybrať tvar a veľkosť kefky, ktorá vám pomôže dosiahnuť vaše požadované výsledky.

Typy maskarových kefiek

Čomu ďalšiemu treba venovať pozornosť pri výbere kefky? Tvar a veľkosť kefky je skutočne dôležitá, ale takisto aj materiál, z ktorého je vyrobená. Silikónové kefky sú najodolnejšie a najhygienickejšie a umožňujú tiež presnejšiu aplikáciu make-upu. Dokážu dokonca oddeliť aj tie najkratšie a najmenšie riasy.

Každá žena by sa však napriek tomu mala rozhodnúť, aký materál vyhovuje jej viac. Neexistuje nič také ako najlepšia kefka na mihalnice – každý uprednostňuje niečo iné.

Najobľúbenejšie typy maskarových kefiek:

Klasická štetinová kefka

Existujú ženy, ktoré ju tak veľmi zbožňujú, že už vôbec nemajú potrebu experimentovať s inými kefkami.Táto voľba je opodstatnená, a to najmä v prípade citlivých očí. Ukázalo sa, že používanie klasických prútikov predstavuje menšie riziko podráždenia očí. Takéto kefky dokážu riasy pekne zahustiť a dodať im uspokojivý objem, ale zvyčajne ich nedokážu oddeliť so stopercentnou presnosťou.

Plochá, plastová kefka klasického tvaru

Ako už bolo uvedené, umelohmotné kefky umožňujú presnejšie oddelenie jednotlivých rias a tým pádom aj ľahšie nanášanie riasenky. Okrem toho, zabraňuje tvorbe zhlukov a hrudiek.

Hrebeňová kefka

Táto kefka uspokojí potreby krátkych a nie príliš hustých mihalníc. Uľahčuje dosiahnutie aj tých najkratších rias, ktoré sú v konečnom výsledku opticky predĺžené a zahustené.

Gumená, tenká a dlhá kefka

Kefka tohto tvaru je navrhnutá tak, aby maximalizovala dĺžku rias. Pokiaľ chcete zvýrazniť iba končeky mihalníc, stačí, ak sa ich jemne dotknete špičkou kefky.

Zúžená kefka

Tento typ kefky sa používa na vytočenie mihalníc v kútikoch oka, ktoré sú častokrát príliš krátke na to, aby ich dosiahla klasická kefka, nehovoriac o ich pokrytí. Niektoré ženy používajú tento typ kefky na dosiahnutie efektu mačacích očí.

Zakrivená kefka so štetinkami rôznych dĺžok

Tento druh kefky je vyrobený zo silikónu. Je vhodná pre ženy s rovnými mihalnicami, ktoré sa dajú len ťažko vytočiť. Konečný efekt je možné zosilniť nanesením ďalších vrstiev riasenky: riasy sa pekne vytočia a oči získajú pekné zvýraznenie. Ak je práve toto vašou prioritou, vyberte si vodeodolnú receptúru.

Guľatá kefka

Okrúhla kefka najúčinnejšie dosahuje aj tie najkratšie mihalnice, bez ohľadu na ich polohu. Výsledkom sú dokonale pokryté riasy.

Mikro kefka

Táto malá kefka dosahuje riasy od ich korienkov, jemne ich vytáča a opticky predlžuje.

Nadmerne veľká kefka

Tento typ kefky riasy zahusťuje a dodáva im objem. Okrem toho sa tiež veľmi ľahko používa – vďaka tomu, že sa na nej hromadí veľké množstvo receptúry, vám už len jediná aplikácia umožňuje dosiahnuť pôsobivý efekt.

Aký druh kefky na krátke mihalnice? 

Pre krátke mihalnice by bola najlepšia asymetrická kefka so štetinami rôznych dĺžok, alebo malá kefka s hrubými, ale krátkymi štetinami. Za účelom optického predĺženia sa odporúča malá kefka, pretože dokáže riasy ľahko oddeliť a predĺžiť. Potreby krátkych rias uspokojí aj zúžená kefka – predlžuje, zahusťuje a dodáva určitý objem.

Rebríèek maskár