TOP 5 – Spôsoby, ako získať permanentne krásne a dlhé riasy

Krásne dlhé mihalnice sú synonymom ženskosti a preto sa tento trend tak skoro nevytratí. Mihalnice sťa motýlie krídla svoj piedestál určite neopustia a ani sa ho tak ľahko nevzdajú. Každá z nás chce, aby naše riasy vyzerali dokonale, romanticky, aby boli dlhé, tmavé a husté. Ako získať dlhé riasy – je možné pomôcť matke prírode a vylepšiť vzhľad našich mihalníc pomocou make-upu alebo iných šikovných trikov? Samozrejme, že áno! Dnes vám odhalíme tie najlepšie spôsoby, akými si môžete predĺžiť svoje riasy.

TOP 5 Trikov a najlepších techník na predĺženie rias

1. Riasenka s kvalitnou kefkou

Áno, vyzerá to ako samozrejmosť, ale bohužiaľ väčšina žien sa pri výbere riasenky neriadi svojim zdravým rozumom. Z nejakého dôvodu sme celkom na omyle čo sa týka posudzovania, ktoré kvality riasenky určujú, že kefka bude produkt s ľahkosťou distribuovať pozdĺž celej línie rias. Zdá sa, že veľká maskarová kefka nie vždy slúži svojmu účelu, pretože sa častokrát odtlačí na viečka a nemožno ju označiť za zrovna dvakrát najpresnejšiu. Taktiež namiesto dodania objemu a predĺženia – zanecháva riasy zlepené a s hrudkami.

Ďalším zlým nápadom je vkladanie dôvery do nylonových kefiek, takzvaných chlpatých kefiek, ktoré boli populárne ešte pred desiatimi rokmi. Rozhodne lepšími a profesionálnejšími sú silikónové kefky, ktoré sa dokážu veľmi dobre vysporiadať s oddelením rias. Toto je typ kefky, ktorý bol navrhnutý tak, aby nám umožnil precízne nanesenie očného make-upu. Riasy dokonale oddeľuje a zároveň predlžuje, pričom im dodáva krásny objem.

Ktorý tvar maskarovej kefky sa považuje za najlepší? Siahnite po aplikátore, ktorého štetinky nie sú usporiadané príliš naširoko. Elipsový tvar je ďalšou žiadanou vlastnosťou kvalitnej maskarovej kefky. Ergonómia tohto tvaru vám umožní bezproblémové pokrytie každej jednej riasy a to dokonca aj tých najkratších.

2. Púdrovanie mihalníc

Transparentný sypký púder bude v boji o dlhé riasy vašim verným spojencom. Tento púdrový trik často používajú aj profesionálni vizážisti. Ako na to? Naneste si prvú vrstvu riasenky a pred tým, ako uschne, si na ňu skúste naniesť sypký púder (napr. ryžový alebo bambusový – tieto dva sú najjemnejšie). Tento krok samozrejme vykonajte so zatvorenými očami a tiež to skúste s množstvom púdru neprehnať – koniec koncov, úlohou je len jemné napúdrovanie vašich drobných rias. Púder si na riasy môžete naniesť aj pomocou veľkého štetca alebo pudrenky. Následne môžete pokračovať v nanášaní ďalšej vrstvy riasenky. Účinok je ohromujúci, všakže?

3. Vlákna v riasenke

Veľa riaseniek v súčasnej dobe obsahuje špeciálne mikrovlákna (napr. Nylon-6). Aj napriek tomu, že sú len veľmi malé sa dokážu na riasach veľmi dobre prichytiť. Ich úlohou je vybudovať objem každej jednej riasy zvlášť, čím ich v konečnom dôsledku predĺži a zvýrazní. Výsledok síce môže byť uspokojivý, veľa však závisí od pužitej riasenky, jej zloženia a typu použitých vlákien. Bohužiaľ, väčšina z nich sa odlupuje už poniekoľkých hodinách nosenia, preto by sa ľudia s citlivými očami a lebo tí, ktorí nosia kontaktné šošovky mali vyhnúť používaniu riaseniek s vláknami.

4. Sérum na mihalnice

Sérum na mihalnice je považované za jeden z najikonickejších kozmetických produktov tejto dekády. Ženy nemali nikdy predtým možnosť postarať sa o svoje riasy tak efektívne, ako dnes. Sérum na mihalnice obsahuje rad látok zodpovedných za zlepšenie stavu a vzhľadu mihalníc. Najdôležitejšou úlohou tohto typu vylepšovača rias je stimulácia rastu mihalníc. Vďaka tomu môžu aj drobné riasy narásť dlhšie, ako by boli za normálnych okolností schopné. Účinky sú viditeľné po niekoľkých týždňoch používania a výsledky by sme častokrát mohli prirovnať k efektu umelých rias. Hovorí sa, že najlepšie sérum na mihalnice dokáže riasy zregenerovať a posilniť už za jeden mesiac. Okrem toho posilňujú vlasové cibuľky mihalníc, čím následne rastú tmavšie, silnejšie a hustejšie. Mihalnice sa pozdĺž celej svojej línie zahustia, nakoľko sérum na mihalnice dokáže stimulovať aj takzvané „spiace cibuľky“, ktoré už dlho neboli aktívne.

5. Cik-cak pohyby 

Toto je najrýchlejší spôsob aplikácie riasenky, ktorým si dokážete zväčšiť objem a dĺžku rias. Hoci neprináša také pôsobivé účinky ako vyššie uvedené metódy, poskytuje však okamžité zahustenie a skutočne oku lahodiaci očný make-up. Počas toho, ako si nanášate maskaru, pohybujte kefkou zo strany na stranu, čím vlastne vytvárate už spomínané cik-cak pohyby. Takto vám riasenka rovnomerne pokryje riasy, oddelí ich a vybuduje ich objem už od korienkov. Takýto spôsob aplikácie zanecháva riasy pekne upravené a zabraňuje ich zlepeniu.

Rebríèek maskár