Prirodzene dlhé mihalnice. Ako naštartovať ich rast?

Mihalnice sú umiestnené na veľmi viditeľnom mieste – nachádzajú sa jednak na tvári a tiež v tesnej blízkosti očí. Zanedbané mihalnice si hneď každý všimne, takže by ste sa o ne mali obzvlášť starať. Ako urýchliť ich rast? Ako si správne odstrániť make-up a rozčesať riasy? Stačí zmena stravovacích návykov a sérum na mihalnice na to, aby rástli silnejšie? Pozrite sa, ako aj vy môžete získať krásne mihalnice.

Ako naštartovať rast mihalníc?

Odličovanie

Napriek všeobecnému presvedčeniu, odstránenie make-upu neznamená drhnutie očí vatovým tampónom navlhčeným micelárnou vodou alebo dvojfázovým odličovačom. Toto bude mať za následok akurát tak podráždenie pokožky pod očami, stratu mihalníc a nedokonale odstránený make-up. Namiesto toho, je na tento účel oveľa lepšie a vhodnejšie použiť prírodné oleje. Obzvlášť sa odporúča ricínový olej, ktorý nielenže ostraňuje make-up, ale tiež urýchľuje rast mihalníc. Na riasy by sa mal nanášať kefkou a zotrvať na nich cez noc. Ricínový olej sa môže používať samostatne alebo v kombinácii s inými olejmi, napríklad arganovým, kokosovým alebo melónovým. Takéto ošetrenie olejom je účinné za predpokladu, že sa vykonáva s pravidelnosťou po dobu najmenej 3 týždňov.

Česanie mihalníc

Je to jeden z krokov starostlivosti o mihalnice, ktorý by sa mal bezpochyby vykonávať každý večer po odstránení make-upu. Môžete na to použiť špeciálny hrebienok alebo štetinovú kefku, ktorou si mihalnice niekoľko minút prečesávajte. Týmto spôsobom stimulujete ich rast. Na záver môžete na mihalnice naniesť vazelínu a jemne ju vmasírovať. Zlepší sa tým krvný obeh, čím budú vlasové folikuly dobre stimulované.

Vyvážená strava pre rast mihalníc

Vyššie uvedené metódy nebudú fungovať, pokiaľ vaša strava nie je vyvážená a bohatá na živiny. Patria sem výrobky obsahujúce vitamíny (A, C, D, E a H zo skupiny B) a minerály (vápnik, železo, zinok, meď a kremík). Nájdete ich okrem iného vo vajíčkach, syroch, orechoch a tekvicových či slnečnicových semiačkach.

Rastové sérum na mihalnice

Najrýchlejšie výsledky vám poskytne kondicionér určený na rast mihalníc, dostupný v lekárňach alebo drogériách. Bohužiaľ, tieto typy prípravkov mávajú vedľajšie účinky, spôsobené obsahom aktívnej látky. Bimatoprost, o ktorý ide, sa používa v liekoch na glaukóm a znižuje vnútroočný tlak. Aj keď je jeho koncentrácia len veľmi malá, samotná liečba trvá dlho. A čo je ešte horšie, bez ohľadu na to, ako veľmi sme opatrní, bimatoprost sa nám skôr či neskôr dostane do očí, kde s pravdepodobnosťou narobí veľa škôd. Aký druh škôd? Jeho priamy kontakt s očnou bulvou spôsobuje svrbenie, bolesti hlavy, konjuktivitídu, zhoršenie zrakovej ostrosti alebo poruchy videnia.

Tí, ktorí skutočne chcú naštartovať rast svojich mihalníc si môžu vybrať medzi prírodnými metódami, aj keď vyžadujú trpezlivosť a pravidelnosť alebo na druhej strane hotové prípravky, ktoré síce prinášajú rýchle výsledky, ale zároveň môžu spôsobiť vážne vedľajšie účinky.

Rebríèek maskár