Predĺženie mihalníc – metódy, výhody a kontraindikácie

Predlžovanie mihalníc je určené na predĺženie a zahustenie našich prirodzených rias. Dokáže nám tiež ráno ušetriť čas, nakoľko sa nemusíme trápiť s nanášaním riasenky. Čo je vlastne predlžovanie mihalníc, ich spôsoby a cena? Ako dlho trvá takáto procedúra, aké sú jej účinky a ako sa následne o mihalnice starať? Pre koho sa odporúča a aké sú kontraindikácie?

Čo je to predlžovanie mihalníc?

Ide o procedúru, v rámci ktorej sa pripevňujú umelé riasy k našim vlastným. Je to oveľa komplikovanejšie ako nanášanie prúžkov umelých mihalníc či jednotlivých trsov (sú dostupné v každej drogérii). Predĺženie mihalníc si vyžaduje opatrnosť, zručnosť a dodržiavanie hygienických zásad, pretože postup zahŕňa prácu s kovovými nástrojmi, silným lepidlom a jemnými riasami v blízkosti oka. To všetko naznačuje, že predlžovanie rias by malo byť vykonávané jedine profesionálnou kozmetičkou.

Z dôvodu bezpečnosti, kozmetička riasy nepripevňuje tesne ku korienkom mihalníc ale o milimeter vyššie.

Tým sa znižuje riziko podráždenia očí a alergickej reakcie na lepidlo.

Predĺženie mihalníc – metódy

Najobľúbenejšie metódy predlžovania mihalníc sú:

 • metóda 1 ku 1 (1:1)
 • metóda 2 ku 1 (2:1)
 • metóda 3 ku 1 (3:1)

Existujú tiež metódy 4:1, 5:1, atď. a to až do 10:1. Každá z nich zahŕňa pripojenie určitého množstva umelých rias k našim vlastným. Všetky metódy sú rovnako trvácne, odlišujú sa len svojimi účinkami. Aj keď si klient zvolí konkrétnu metódu, kozmetička môže navrhnúť iné, lepšie riešenie na základe hustoty, dĺžky a celkového stavu mihalníc klienta. Výber metódy je celkom nevyhnutný z dôvodu, že umelé riasy nielen zahusťujú a predlžujú naše prirodzené riasy, ale aj optiky zväčšujú oči.

 • Metóda 1 ku 1 (1:1) je najčastejšie vyberaným spôsobom z dôvodu prirodzeného účinku, ktorý poskytuje a tiež nízkej cene. Zahŕňa prilepenie jednej umelej riasy k jednej prirodzenej riase.
 • Metóda 2 ku 1 (2:1) zahŕňa prilepenie dvoch umelých rias ku každej prirodzenej riase. Týmto spôsobom sa mihalnice stávajú hustejšími a výraznejšími.
 • Metóda 3 ku 1 (3:1), pri ktorej sa ku každej prirodzenej riase prilepia tri umelé. Vďaka tomu je efekt ešte veľkolepejší.
 • Metóda 4 ku 1 (4:1)10 ku 1 (10:1) sa líšia od ostatných spôsobov a od seba iba počtom umelých rias, ktoré sa pripájajú k prirodzeným riasam.

Pri metóde 1:1 sa používajú syntetické, hodvábne alebo prírodné riasy zo srsti sibírskej norky. Iné metódy využívajú výlučne srsť sibírskych noriek, pretože sú najľahšie a tým pádom aj najmenej zaťažujú mihalnice.

Ako dlho trvá takáto procedúra?

Predĺženie mihalníc trvá dve až tri hodiny v závislosti od stavu a hustoty prirodzených mihalníc, zvolenej metódy a skúseností kozmetičky. Klient musí mať počas celej procedúry zatvorené oči.

Predĺženie mihalníc – účinky

Účinok by mal vydržať po dobu 3-4 týždňov. Trvácnosť tejto metódy určuje stav mihalníc a starostlivosť, akú im po procedúre poskytnete. Naše prirodzené riasy bežne vypadávajú a nahrádzajú ich nové a preto, aby ste si zachovali výsledný efekt, mali by ste chodiť na dopĺňanie umelých rias (aspoň raz mesačne).

Predĺženie mihalníc je procedúra, ktorej účinky sú veľmi trvácne a pokiaľ je aplikácia správne vykonaná, vaše mihalničky ľahko vydržia:

 • športovanie,
 • potenie,
 • kúpanie v bazéne alebo v mori,
 • saunovanie,
 • líčenie a odstraňovanie make-upu.

Napriek tomu sa však odporúča vyhýbať sa používaniu vodeodolnej riasenky, ktorá riasy zaťažuje. Okrem toho je jej odtránenie mimoriadne ťažké a intenzívne trenie očí môže poškodiť vaše jemné riasy.

Predĺženie mihalníc – pre koho?

Ide o skvelé riešenie pre tých, ktorí sa domnievajú, že sú ich mihalnice nedostatočne silné a dlhé. Bez ohľadu na zvolenú metódu je účinok viditeľný a trvácny. Odporúča sa aktívnym ženám, ktoré rady športujú alebo si jednoducho len chcú ráno ušetriť čas.

Predĺženie mihalníc – kontraindikácie

Kontraindikáciou sú veľmi citlivé oči, očné choroby a podráždenie očí či alergia v blízkosti očí.

Ako sa starať o predĺžené mihalnice?

Tento postup nezhorší stav vašich rias za predpokladu, že im poskytnete tú správnu starostlivosť. S umelými riasami by sa malo v skutočnosti zaobchádzať ako s prirodzenými riasami – vyžadujú si čistenie. Najlepšie je vyčistiť si riasy jemným mydlom alebo gélom či micelárnou vodou.

Predĺženie mihlaníc -cena

Predĺženie mihalníc nie je zrovna najlacnejšou dostupnou procedúrou a to najmä kvôli vynaloženej námahe. Cena však závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad umiestnenie kozmetického salónu, skúsenosti kozmetičky, zvolená metóda či použité materiály.

Rebríèek maskár