Pekné a zdravé riasy za nízku cenu. Aké zložky by malo obsahovať sérum na mihalnice?

Mihalnice sú spolu s očami výraznou súčasťou tváre, a preto, ak sa o ne riadne nestaráme, ich vzhľad sa začne zhoršovať, v dôsledku čoho sa degraduje aj náš celkový vzhľad. Ako vyzerajú úhľadné a zdravé riasy? Väčšinou sú silné, dlhé a objemné – a tiež nadmerne nevypadávajú. Našťastie, na dosiahnutie tohto cieľa vám už dnes stačí pravidelné používanie kvalitného séra na mihalnice. Aké zložky by malo obsahovať sérum na mihalnice, aby sme si mohli byť istí tým, že je účinné a zároveň bezpečné pre naše oči? Ktoré riešenie je lepšie: hotové sérum kúpené v lekárni či drogérii alebo podomácky vyrobený kondicionér, ktorý si dokážete vyrobiť aj vy samy? Recept nájdete nižšie.

Aké zložky by malo obsahovať sérum na mihalnice?

Kvalitné sérum na mihlnice by malo byť vyrobené z určitých zložiek. Tu sú:

 • Alantoín – upokojuje citlivú pokožku v oblasti očí a zmierňuje podráždenie. Vykazuje protizápalové vlastnosti, ktoré zároveň riasy hydratujú a dodávajú im jemnosť a hebkosť.
 • Výťažok z prasličky zimnej – vyživuje vlasové cibuľky, čím súčasne posilňuje samotné riasy, v dôsledku čoho sa prestávajú štiepiť a lámať.
 • Panthenol (známy aj ako provitamín B5) – jedna z najúčinnejších hydratačných látok, ktorá nielenže mihalnice dopĺňa vodou, ale ich tiež chráni pred rôznymi vonkajšími agresormi.
 • Vitamín E – vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam sa nazýva ako vitamín mladosti. Spomaľuje procesy stranutia mihalníc, takže ich posilňuje a zabraňuje ich nekontrolovateľnému vypadávaniu. Navyše, vďaka vitamínu E sú mihalnice chránené voči nepriaznivému pôsobeniu slnečných lúčov.
 • Výťažok z Očianky – prináša úľavu unaveným očiam, mihalnice vyživuje a zanecháva ich jemné.
 • Látky podporujúce rast mihalníc, najmä aminokyseliny ako je keratín a peptidy.

Všetky zložky uvedené vyššie stačia na to, aby bolo sérum na mihalnice účinným. Jednoduché a prírodné zloženie je v prípade, pokiaľ si chceme zachovať mihalnice v dobrom stave a tiež aj pekné absolutnou nevyhnutnosťou. Čím menej zložiek, tým nižšie riziko zaťaženia rias a podráždenia citlivej pokožky v oblasti očí.

Domáci kondicionér na mihalnice – Recept

Kupované séra na mihalnice sú skutočne účinné za predpokladu, že sa používajú podľa pokynov výrobcu na použitie a na dané časové obdobie. Na druhej strane, môže byť väčšina z nich považovaná za celkom drahé produkty. Dokáže ich nahradiť domáci kondicionér na mihalnice? Na to, aby ste to zistili sa oplatí vyskúšať nasledujúci recept.

Základnou zložkou domáceho kondicionéra na mihalnice je ricínový olej, ktorý riasy regeneruje, povzbudzuje ich rast a zosilňuje farbu. Zvyšné látky taktiež zlepšujú stav mihalníc, čo znamená, že riasam dodávajú potrebnú výživu, zabraňujú ich nadmernému vypadávaniu a mihalnice zanechávajú lesklé.

Prísady:

 • 1 lyžica ricínového oleja
 • 1/2 čajovej lyžičky sladkého mandľového oleja
 • 1/2 lyžice arganového oleja
 • 1/2 čajovej lyžičky vitamínu E
 • voliteľné: kokosový olej, levanduľový olej, avokádový olej, vazelína

Príprava:

Všetky prísady zmiešajte spolu v miske. Pre uľahčenie aplikácie kondicionéra na riasy si môžete svoj domáci produkt naliať do malej fľaštičky.

Návod na použitie:

Ak chcete aplikovať váš domáci kondicionér na mihalnice, môžete na to použiť kefku z riasenky – samozrejme vopred očistenú a suchú. Kefku si namočte do zmesi a začnite na riasy nanášať zmes rovnakým spôsobom, akým si na riasy nanášate maskaru. Nakoľko je konzistencia kondicionéra dosť mastná, je lepšie, ak si ho na riasy aplikujete pred spaním. Účinky by mali byť ľahko pozorovateľné už po 2-3 týždňoch pravidelného používania. Tento domáci kondicionér na mihalnice má za úlohu reišiť problémy s vypadávaním mihalníc a urýchliť ich rast.

Mimochodom, tento kondicionér je možné použiť aj na obočie.

Rebríèek maskár