Dva spôsoby, ako získať krásne mihalnice – sérum a riasenka

Vzhľad našich mihalníc závisí od dvoch hlavných vecí – správne urobeného make-upu a správnej starostlivosti. V oboch prípadoch máme sklon robiť chyby. Ale aké?

Najčastejším dôvodom zhoršeného stavu mihalníc je nesprávna technika líčenia – nanášanie príliš veľkého množstva riasenky, jej nešetrné odstraňovanie, atď. Často používame nesprávne produkty – príliš tekuté, husté alebo dokonca výrobky po záruke.

Vecí, za ktoré by sme sa mohli obviňovať však existuje oveľa viac! Zabúdame tiež na najdôležitejší faktor, ktorým je správna každodenná starostlivosť o mihalnice.

Krok 1. SÉRUM NA MIHALNICE

O vzhľad a stav vašich mihalníc sa môžete postarať ešte predtým, ako sa začnete líčiť. Určite tento krok stojí za to, pretože zdravé riasy sú krajšie a tiež sa aj jednoduchšie upravujú.

Ako funguje sérum na mihalnice?

V obchodoch sú k dispozícii (dostupné aj online) profesionálne séra na mihalnice, ktoré ich jednak vyživujú, hydratujú a zároveň regenerujú. Navzájom sa líšia zložením, ich úloha je však rovanaká: posilnenie, urýchlenie rastu a zabránenie vypadávaniu mihalníc. Mihalnice sa časom stávajú dlhšími, hustejšími a výraznejšími. Cena jednotlivých sér na mihalnice sa môže líšiť.

A čo domáce séra?

Lacnejšou alternatívou je doma vyrobený kondicionér na riasy. Výsledky by mali byť porovnateľné. Čo je potrebné na výrobu takéhoto kondicionéra?

  • 1 lyžica ricínového oleja
  • ½ čajovej lyžičky mandľového oleja
  • ½ čajovej lyžičky arganového oleja
  • ½ čajovej lyžičky vitamínu E v kvapkách

Takáto zmes prísad by sa mala na mihalnice nanášať pravidelne a to pred spaním, aby mohli živiny počas spánku pôsobiť. Na nanesenie zmesi použite čistú kefku z riasenky.

Krok 2. MASKARA

Jedine zdravé a správne vyživené riasy budú vyzerať pod vrstvou riasenky dobre. Ak máte tenké, krátke a krehké riasy, len sotva si dokážete vytvoriť dokonalý make-up – v tomto prípade nepomôže ani tá najlepšia maskara.

Ktorú riasenku si vybrať?

Keď sa už raz začneme správne starať o zdravie našich mihalníc, je najvyšší čas zvoliť si tú správnu riasenku. Ktorá je však tá najlepšia? Mnoho žien si vyberá riasenku na základe ceny alebo značky. Tieto faktory však bohužiaľ neurčujú kvalitu produktu. Namiesto toho, by ste mali venovať pozornosť aplikátoru riasenky a jej receptúre, nakoľko jedine tieto dva aspekty odrážajú skutočnú účinnosť maskary.

  • Silikónová kefka je pohodlnejšia a dobre oddeľuje riasy.
  • Tvar kefky by mal uľahčovať nanášanie maskary v kútikoch oka.
  • Konzistencia riasenky by nemala byť príliš tekutá, aby sa nerozmazávala.
  • Receptúra by však nemala byť ani príliš hustá, aby sa tak predišlo zlepeniu rias.

Maskara, ktorá sa stará a mihalnice?

Stále viac populárnymi sa stávajú riasenky s kondicionačnými prísadami ako sú vitamíny, panthenol, výťažky z rastlín alebo oleje. Majú prídavné vyživujúce a posilňujúce vlastnosti, takže jednak vylepšujú vzhľad mihalníc, ale aj ich celkový stav. Treba však pamätať na to, že nesprávnym odličovanám make-upu môžeme ľahko zničiť výsledky aj tej najlepšej vyživujúcej riasenky.

Rebríèek maskár