Ako si nalíčiť riasy a vyzdvihnúť tak ich prirodzenú krásu? Najlepšie triky a beauty vychytávky

Častokrát sa každodenné líčenie rias stáva celkom nemalou výzvou. Môže sa stať, že aj napriek tomu, že máme tú najlepšiu a najspolahlivejšiu riasenku, jednoducho zlyhá. Bezchybný vzhľad mihalníc je základom každého typu make-upu. Výrazné, avšak chabo vyzerajúce, polepené riasy s hrudkami možno upútajú pozornosť, ale nevytvárajú dobrý dojem. Za účelom pomôcť očnému make-upu aby vždy vyzeral dokonale, vyskúšajte zopár trikov a beuty vychytávok celebrít, make-up vizážistov či tvorcov tých najlepších riaseniek. Tu sú, všetky zhromaždené na jednom miste.

1. Cik-cak pohyb

Toto je ešte trik zo starej školy, ale určite stojí za to ho oprášiť, alebo do tejto témy uviesť tých, ktorý nemajú potuchy o čo ide. Stručne povedané, na to, aby ste dosiahli pekné oddelenie, predĺženie a pokrytie rias, musíte kefku riasenky umiestniť ku korienkom a pohybovať ňou smerom hore ku končekom rias jemnými chvejivými pohybmi zo strany na stranu. Inými slovami, cik-cak pohybmi. Týmto spôsobom pokryje maskara každú jednu riasu po celej jej dĺžke, budú tiež krásne oddelené a zvýraznené, takže sa môžete svojmu okoliu chváliť svojim vytúženým multi-lash efektom.

2. Maskarová kefka JE dôležitá

Slávne dni nylonových maskarových kefiek sú už dávno za nami a v súčasnosti sa čoraz menej výrobcov rozhoduje vybaviť svoje riasenky práve týmto typom aplikátora. Silikónové kefky sa považujú za vynikajúcich a nadmieru vhodných nástupcov. Dokážu riasy perfektne oddeliť, čím dodávajú krásny efekt očného make-upu. Okrem toho, sú tiež veľmi trvácne a odolné. Ľahko sa udržiavajú v čistote a pri umývaní aplikátora ich štetinky nijako nemenia svoj tvar. Pri kúpe riasenky teda nezabúdajte venovať pozornosť typu kefky, ktorý riasenka obsahuje – či ide o nylonovú alebo silikónovú kefku.

3. Čistá maskarová kefka

Pokiaľ nechcete svojich priateľov vystrašiť svojimi riasami pripomínajúcimi pavúčie nohy, nezabúdajte svoju kefku z riasenky udržiavať čistú. Umývajte ju aspoň dvakrát mesačne, alebo ešte lepšie, raz týždenne. Vďaka tomu sa zvyšky riasenky nebudú usadzovať medzi štetinkami kefky a nepokazia vám tak očný make-up.

4. Malý, šikovný hrebienok

Pokiaľ mávate problém s tým, že vám riasenka zakaždým zlepuje riasy, máme pre vás riešenie. Vždy majte k dispozícii malý hrebienok na riasy alebo čistú maskarovú kefku, ktorou si prečešte riasy ešte predtým, než vám uschne riasenka. Týmto spôsobom riasy jemne oddelíte a pekne si ich upravíte podľa seba. Taktiež sa vyhnete nepeknému efektu pavúčich nôh.

5. Ochranná lyžička

Nanášanie maskary na horé a dolné riasy nemusí byť automaticky spojené so škvrnami a šmuhami. Neviete, ako sa im vyhnúť? Tu je riešenie. Jednoducho si vezmite obyčajnú lyžičku a priložte si ju medzi viečko a mihalnice. Tento druh akéhosi štítu uľahčuje maľovanie rias tým, že očný make-up zvládnete oveľa rýchlejšie, precíznejšie a riasenka vám nezanechá na viečkach žiadne škvrny.

6. Olej nanesený na mihalnice? Jedine pred spaním

Nejde iba o vyživujúce ošetrenie pre naše riasy (mnohé ženy používajú prírodné oleje na dennej báze). Niekedy si počas našej rannej rutiny na tvár nanesieme sérum, krém či olej bez toho, aby sme si uvedomili, že zvyšky týchto produktov sa môžu usádzať aj na našich riasach. Prenikajú nimi a mastia ich. V dôsledku toho, potom vznikajú problémy s nanášaním riasenky, ktorá na mastné riasy nedokáže dobre priľnúť. Po niekoľkých hodinách sa maskara začne rozmazávať a odlupovať. Preto skôr, ako si začnete ráno nanášať riasenku – usitite sa, že sú vaše mihalnice riadne odmastené a suché.

7. Klieštiky na mihalnice ako žiadne iné

Každý vie, že klieštiky na mihalnice značne poškodzujú riasy a preto je lepšie nadobro sa vzdať ich používania. Pokiaľ sú však vaše mihalnice rovné a chceli by ste si ich pekne vytočiť – vždy sa snažte používať maskarovú kefku určenú na vytočenie rias a hneď po nanesení riasenky si prstom alebo vatovým tampónom jemne pritlačte riasy smerom k viečkam. Týmto spôsobom pomôžete riasenke uschnúť a dodať riasam požadovaný tvar.

8. Púder na mihalnice?

Pokiaľ ste majiteľkou extrémne tenkých rias, objem im môžete dodať nanesením sypkého púdra. Ak používate sypký minerálny púder, o to lepšie pre riasy, nakoľko im dodatočne dodáva výživné látky. Pri púdrovaní tváre teda nevynechajte ani svoje mihalnice. Namiesto toho, ich jemne napúdrujre ľahkou vrstvou minerálneho púdra (najlepšou voľbou je buď ryžový alebo bambusový púder). Následne môžete pokračovať s nanášaním riaenky. Zvýšený objem zaručený!

9. Doplnenie riasenky

Idete sa maľovať, chystáte sa von a v tom si všimnete, že vám vaša riasenka vyschla a neexistuje šanca, že by ste stihli odskočiť do obchodu po novú? Môžete ju trocha osviežiť aspoň tento jeden krát, kedy je to skutočne nevyhnutné a to pridaním niekoľkých kvapiek fyziologického roztoku do tuby s uschnutou maskarou. Týmto spôsobom doslova vdýchnete svojej riasenke život. Pamätajte však, že nie je najlepší nápad takúto riasenku umelo udržiavanú pri živote dlhodobo používať. Koniec koncov, jej receptúra sa mení, čo by mohlo mať negatívny vplyv aj na vaše riasy. Uistite sa, že si napokon zaobstaráte novú riasenku.

10. Teplo, teplejšie, najteplejšie!

Existuje ešte jeden trik, ktorým si viete poradiť s uschnutou riasenkou. Na to, aby získala tekutú konzistenciu stačí, ak tubu riasenky vložíte do nádoby s horúcou vodou. Po chvíli by sa mala konzistencia riasenky začať jemne roztápať. Maskara by sa teda mala stať dostatočne tekutou na to, aby sa dala bez väčších problémov použiť.

11. Skúsme to urobiť inak, dobre?

Ak chcete trocha pozmeniť vzhľad svojich mihalníc, môžete si ich skúsiť namaľovať odlišným spôsobom ako to robievate zvyčajne. Konkrétne, pokúste sa dosiahnuť efekt mačacích očí. Spočíva to v nanesení väčšieho množstva maskary na riasy vo vonkajších kútikoch oka. Mali by ste zvýrazniť aj riasy, ktoré sú bližšie k vášmu nosu, ale iba jemne. Týmto spôsobom dodáte svojmu vzhľadu nový rozmer. Tento typ očného make-upu je skutočne zaujímavý a jednoznačne vzbudzuje zvedavosť, a to najmä v prípade, že ho skombinujete s dokonalou tmavou očnou linkou.

Rebríèek maskár